7 Sillan Tourin tulokset

Seitsemän sillan mestaruudesta kisattiin Seitsemän Sillan Tourilla, lauantaina 26.9. Pietarsaaressa ja sunnuntaina 27.9. Kokkolassa.

Tänä vuonna sarjojen voitot menivät Pietarsaareen. Scratch-sarjan voitto meni Harri Jumppaselle tuloksella 148 lyöntiä.

Lyöntipelisarjan (HCP) tulokset olivat seuraavat:

#PelaajaSeuraSlopeTulos – PietarsaariTulos – KokkolaYhteensä
1Ramsay CraigJPG77073143
2Pått HenryKoG127470144
3Jumppanen HarriJPG17273145
4Lillhonga HenrikKoG127672148
5Hult JohanJPG47674150
6Taivassalo JukkaJPG87180151
7Mäenpää EeroKoG38072152
8Palin OsmoKoG97677153
9Käld JonasJPG27480154
10Yli-Ojanperä MikkoKoG117876154
11Nieminen AriKoG18075155
12Känsäkoski MarkusKoG58375158
13Natri AnttiJPG87485159
14Korri VilleKoG59267159
15Jyrkkä KaiKoG118278160
16Rimpilä PetriKoG39787184
Diskatut
PelaajaSyy
Rintaniemi JoniEi lyöntipelitulosta
Vähärautio SamiEi lyöntipelitulosta

Koska Harri Jumppanen sai ykköspalkinnon Scratch sarjassa, kolmannen palkinnon sarjassa vei Henrik Lillhonga.

Pistebogey-sarjan tulokset olivat seuraavanlaiset:

#PelaajaSeuraSlopeTulos – PietarsaariTulos – KokkolaYhteensä
1Wallsten JonnyJPG13364076
2Natri MikaJPG17333972
3Kalliokoski Kari JKoG15313970
4Wikman ChristerJPG15373370
5Björkstrand AlfJPG25303969
6Lehto JuhaniKoG13313768
7Ringvall MariaJPG21283967
8Lind BjörnJPG21353166
9Häggman BengtJPG22293665
10Rintaniemi KaiJPG14313263
11Salo RunarJPG24303363
12Solajoki MarianneKoG20293463
13Backman HarryJPG36313162
14Hult KarinaJPG22303262
15Maunumäki PekkaKoG18273562
16Höykinpuro JouniKoG18322961
17Niskanen AnttiKoG17313061
18Kattilakoski JuhaKoG28303161
19Nyberg MatsKoG16283361
20Björklund MajaJPG34303060
21Westerlund KajJPG18283260
22Björklund RoyJPG19302959
23Turpeinen MarttiKoG16283159
24Björk ThomasJPG24332558
25Backman IngerJPG19292958
26Airaksinen EinoKoG20263056
27Käld MichaelJPG21272855
28Joki PerttiKoG17213455
29Gref BjarneJPG12252954
30Kattilakoski JanneKoG28312253
31Eskola EeroKoG21183452
32Aro JoukoKoG15262248
33Soininen KarlKoG18222446
34Uusimäki ArtoKoG24192544
35Jacobson KajKoG16162238

Onnittelut voittajille ja kiitos kaikille osallistuneille!