Caddiemaster 06 823 8600

Whisky-kisat alkavat

Johtokunta on päättänyt, että Kokkolan Golfin kentällä ei voi pelata eikä järjestää muita kuin seuran omia tai yhteistyössä seuran kanssa järjestettäviä kilpailuja. Eli kaikki kilpailuja koskeva rahaliikenne on kuljettava seuran rahatilien kautta. Seura ei missään tapauksessa halua lopettaa perinteisiä kilpailuja, mutta läpinäkyvyyden kannalta aika on uusi.

Whisky-kilpailu siis jatkuu lähes entisellään ja ensimmäinen osakilpailu on ensi viikon tiistaina.

Tässä kilpailuehdot:

  • Vapaa lähtö tiistaisin
  • Kilpailu löytyy virallisesta kilpailukalenterista
  • Pelataan 9. reikää
  • Kilpailumaksu kolme euroa. Maksu maksetaan mieluiten Nexpaytä (korona) käyttäen. Koska klubi on auki toukokuun ajan vain klo 17.00 saakka, maksun voi hoitaa toukokuun ajan jälkikäteen.
  • Tulokset syötetään mieluiten NexGolfia hyödyntäen. Syötetyt tulokset ovat välittömästi nähtävissä Nexgolfissa. Nexgolfiin syöttämättömät kortit palautetaan terassin postilaatikkoon, mikäli ette voi/osaa Nexgolfia käyttää. Täyttäkää kortit huolellisesti eli selvä nimi näkyviin
  • Tasoitus lasketaan käyttäen Nexgolfin automaattista laskentaa (eli ¾ virallisesta pelitasoituksesta).
  • Tulos ei vaikuta tasoitukseen
  • Tulokset julkaistaan viimeistään peliviikon perjantaina. Eli voittaja ja noutaja. Nouto-ohjeet caddiemasterilta.

Eli ainoa muutos edellisiin vuosiin on tasoitusjärjestelmän muutos. Pelikauden perinteinen päätös pidetään syyskuussa, mikäli koronatilanne sen sallii.

Kilpailukalenteri julkaistaan maanantaina ja whisky kisat näkyvät kilpailulistalla. Varauksen yhteydessä ilmoittaudu kilpailuun ja hoida maksu. Jatkossa saat tekstiviestinä koodin, jolla pääset Nexgolfiin syöttämään tuloksen (kts. erillinen ohje sivuilla)