Juhannusscramble – tulokset

Juhannuspäivänä tahkottiin perinteisesti Juhannusscramble, jossa selvitettiin, ketkä ovat kovimassa vireessä keskikesän koittaessa. Eero Mäenpää ja Ari Nieminen olivat parhaassa juhannuskunnossa golfin suhteen pelaten parhaan tuloksen kisassa, 63 lyöntiä (netto). Eeron ja Arskan tulos oli myös paras scratch-tulos. (65 lyöntiä). Toiseksi sijoittuivat Mika ja Antti Natri sekä kolmanneksi Ari ja Eija Junkala. Kiitos kaikille osallistujille taas mainiosta Juhannuskisasta!

TULOKSET

PelaajaSeuraOutInSlopeTulos
1Mäenpää Eero, Nieminen AriKoG KoG3330263
2Natri Antti, Natri MikaKoG KoG3133764
3Junkala Ari, Junkala EijaKoG KoG3430864
4Korkea-Aho Henry, Lundell CamillaKoG KoG3431365
5Nurmela Marjo, Soininen KarlKoG KoG3332865
6Nikkilä Jaakko, Nikkilä OlliKoG KoG34311365
7Ahvenkoski Joona, Yli-Hallila OlliKoG KoG3234166
8Höglund Kenneth, Kallioinen SamiKoG KoG3531366
9Siikaluoma Marko, Yli-Ojanperä MikkoTGK KoG3432766
10Seppälä Ari, Seppälä JuhaniKoG KoG3433667