Kevätscramble – tulokset

Kauden 2021 kisakausi Kokkolan Golfilla aloitettiin lauantaina Kevätscramben merkeissä. Kisa saatiin pelattua läpi paikoitellen varsin hyvässä säässä muutamalla vesipisaralla höystettynä. Parhaiten yhteispelinsä talven aikana olivat hioneet kuntoon Jaakko ja Olli Nikkilä, jotka veivät voiton tasoituksellisessa lyöntipelissä jopa ylivoimaisesti nettotuloksella 56 lyöntiä. Kisan erikoisuutena oli 2. väylän talvigriini, joka aiheutti lisähaasteita kisailijoille puttaamiseen. Tästä on hyvä jatkaa kevättä ja 2. väylän griini saadaan varmasti pian kaivettua ylös naftaliinista pelaajien iloksi.

TULOKSET

PelaajaSeuraOutInSlopeTulos
1Nikkilä Jaakko, Nikkilä OlliKoG KoG28281856
2Junkala Ari, Lassila TopiKoG KoG3133764
3Aspegrén Johan, Korkea-Aho HenryKoG KoG3332265
4Nikkanen Jorma, Vo NhaKoG KoG3431765
5Luikku Juha, Varila TimoVaG KoG3630466
6Natri Antti, Natri MikaKoG KoG3333766
7Rauma Ari, Rauma SirpaKoG KoG3432966
8Kattilakoski Janne, Kattilakoski JuhaKoG KoG33331466
9Luhtio Jukka, Saari TuomasKoG KoG37301267
10Hedman Aaro, Hedman TomKoG KoG3830668