Naisten Pankki Open

Sunnuntaina pelattiin Kokkolassa Naisten Pankki Open, jossa golfaamalla tehtiin hyvää ja kerättiin rahaa tukemaan Naisten Pankin toimintaa. Naisten Pankki on auttamassa kehitysmaiden naisia ja tukemassa heidän työllistymistään heidän kotimaissa. 20 paria lähti kisaamaan ja samalla golfaamaan hyvän asian puolesta. Voittajana maaliin selvisi pariscramblenä pelatussa pistebogey-kisassa pari Titta Stenvall/Ville Korri tuloksella 46 pistettä. Lähimmäksi lippua kisan voitti väylällä 9 Jonna Patrikka (4,73 m). Kokkolan Golf ja Naisten Pankki kiittää kaikkia osallistuneita arvokkaasta tuesta!

TULOKSET

#PelaajaSeuraSlopeOutInTulos
1Korri Ville Stenvall TittaKoG KoG10242246
2Ahola Ilmari Saviranta OskariKoG KoG10222345
3Myllymäki Keijo Porkola SariKoG KoG8232144
4Kaustinen Esa Kaustinen LeenaKoG KoG10192342
5Lillvik Anders Sammallahti MarkusKoG KoG7192241
6Lillhonga Henrik Matveinen MarkkuKoG KoG9202141
7Patrikka Jonna Pisilä SakariKoG KoG7202040
8Myllymäki Olli Rauma SirpaKoG KoG7182038
9Hyyppä Inga Hyyppä MaunoKoG KoG11172138
10Nikkanen Jorma Renlund Sirkka-LiisaKoG KoG13182038
Kuvassa voittajapari Titta Stenvall ja Ville Korri sekä kisaa Naisten Pankin puolesta järjestämässä ollut Päivi Cederberg.