Sandels Open – tulokset

Eilen pelattiin Kokkolan Golfilla Sandels Open tourin Kokkolan osakilpailu, josta voittajapari lunasti paikan itselleen Tawast Golfissa pelattavaan Sandels Open tourin finaaliin. Voittajaksi itsensä pelasi pari Tommi Wiklund/Mika Ylitalo tuloksella 59 lyöntiä nettona. Voitto irtosi neljän lyönnin erolla toiseksi tulleeseen pariin Ahola/Saviranta.

TULOKSET

#PelaajaSeuraOutInSlopeTulos
1Wiklund Tommi Ylitalo MikaKoG KoG2831659
2Ahola Ilmari Saviranta OskariKoG KoG31321063
3Kaustinen Petri Mäenpää EeroKoG KoG3332065
4Junkala Ville Vähärautio SamiKoG KoG3332365
5Nisula Mathias Tervonen AarniKoG KoG3530465
6Nieminen Ari Yli-Hallila OlliKoG KoG3234166
7Laitala Jarmo Parikka JariKoG KoG3432666
8Anttonen Timo Kalliokoski Kari JKoG KoG3333666
9Lillhonga Henrik Pisilä SakariKoG KoG3432766
10Liimatta Lenni Malkamäki TopiKoG KoG3631367
Lähimäksi lippua väylällä 9 löi Markku Matveinen, (75 cm). Kuvassa Markku voitetun Sandelsin soft sell -takin kanssa.