Venetsialaisscramble by Birdieman

Venetsialaislauantai vietettiin Kokkolan Golfilla perinteisesti Venetsialaisscramblen merkeissä. Birdiemanin sponsoroiman tasoituksellisen lyöntipelikisan voittajiksi pelasivat itsensä JPG:n pari Joel ja Thomas Johansson tuloksella 62 lyöntiä. Toiseksi sijoittui KoG:n Daniel Rifaat ja Teemu Vuorela isomman slopen myötä myös tuloksella 62. Kolmas sija meni myös Pietarsaareen Staffan Fribergille ja Juha Laaksolle tuloksella 63 lyöntiä. Osallistujia oli mukana kiitettävä määrä, sillä kisaan starttasi 57 paria! Kaikki tulokset löytyvät kilpailukalenterista.

Tulokset

#PelaajaSeuraOutInSlopeTulos
1Johansson Joel Johansson ThomasJPG JPG3329862
2Rifaat Daniel Vuorela TeemuKoG KoG33291562
3Friberg Staffan Laakso JuhaJPG JPG3231163
4Björndahl Fabian Pått HenryKoG KoG3528863
5Kalliokoski Kari J Tuomisalo MikaelKoG KoG3231863
6Kaustinen Petri Taivassalo JukkaKoG JPG3529064
7Mäenpää Eero Nieminen AriKoG KoG3232164
8Junkala Ville Vo NhaKoG KoG3430364
9Laitala Jarmo Parikka JariKoG KoG3331664
10Ahvenkoski Joona Aspegrén JohanKoG KoG3332165
11Luikku Juha Varila TimoVaG KoG3530465
12Natri Antti Natri MikaKoG KoG3134765
13Niskanen Antti Yli-Ojanperä MikkoKoG KoG3332865
14Junkala Ari Lassila TopiKoG KoG3134865
15Nurmela Marjo Soininen KarlKoG KoG3134965